#BeActive Awards

Konkurs #BeActive Awards skierowany jest do organizacji, instytucji i osób indywidualnych angażujących się w promocję aktywności fizycznej w swoich społecznościach. Nagrody #BeActive zostały stworzone, aby wspierać projekty i osoby zaangażowane w promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Konkurs organizowany jest przez Komisję Europejską.

Tegoroczne eliminacje odbędą się w aż czterech  kategoriach – znanych już uczestnikom kategoriach Workplace, Education, Local Hero oraz w zupełnie nowej kategorii – Across Generations.

#BeActive Workplace Award

Nagroda ta wyróżnia wzorowe działania w miejscu pracy, które zachęcają pracowników do bycia aktywnym. Może to być np. utworzenie zespołu zadaniowego odpowiedzialnego za promowanie aktywności fizycznej, zapewnienie pryszniców dla osób dojeżdżających do pracy na rowerze, spacery w porze lunchu i inne kreatywne rozwiązania mające na celu stworzenie aktywnego środowiska pracy.

Ta nagroda ma na celu pokazanie, w jaki sposób edukacja może zachęcić dzieci do #BeActive poza typową aktywnością sportową/fizyczną mającą miejsce w normalnym dniu szkolnym. To na przykład dodatkowe zajęcia, planowanie dni poza zajęciami, które koncentrują się na sporcie, zajęcia pozalekcyjne i inne kreatywne rozwiązania budujące aktywne środowisko edukacyjne.

#BeActive Education Award

#BeActive Local Hero Award

Nagroda ta honoruje indywidualne osiągnięcia w motywowaniu innych do #BeActive. Jest ona przyznawana osobom, które konsekwentnie pracowały na rzecz promowania uczestnictwa w sporcie i/lub aktywności fizycznej w swojej lokalnej społeczności.

Nagroda, która honoruje projekty promujące sport międzypokoleniowy, celebrujące fakt, że każdy może skorzystać z działań poprawiających nasze zdrowie i samopoczucie. Projekty mogą obejmować promowanie działań, podnoszenie świadomości lub ułatwianie dostępu do aktywności fizycznej dla wszystkich pokoleń.

nowa kategoria*

#BeActive Across Generation Award

Laureaci #BeActive Awards

2023 rok

#BeActive Education Award

Patronat Municipal de Serveis d’Atenció a les Persones de Martorell
(Hiszpania)

#BeActive Workplace Award​

Eversports

(Austria)

#BeActive Local Hero Award

Kalin Vasilev

(Bułgaria)

#BeActive Across Generations Award

Município de Vila Nova de Cerveira

(Portugalia)

2022 rok

#BeActive Education Award

Krokiet & Lama Academy (Polska)

#BeActive Workplace Award​

Azur Sport Santé (Francja)

#BeActive Local Hero Award

Elias Mastoras (Grecja) 

#BeActive Across Generations Award

Univerza V Ljubljani (Słowenia)  

2021 rok

#BeActive Education Award

TSV Neuried e.V. (Niemcy)

#BeActive Workplace Award

iData Kft (Węgry) 

#BeActive Local Hero Award

Alo Looke (Estonia)